Nasza historia

Centrum Języków Obcych Wonderland to szkoła językowa w Łodzi, która została założona w styczniu 1990 roku przez Annę Gałdecką, mamę obecnego dyrektora – Macieja Gałdeckiego. Od tej pory nieprzerwanie wprowadzamy kolejne pokolenia łodzian w niuanse języka Szekspira. Ze względu na rosnące grono słuchaczy kilkakrotnie zmienialiśmy placówki na większe, aż w końcu, w 2005 roku, nasza szkoła językowa wprowadziła się do Centrum ABC przy ul. Zgierskiej 69, gdzie na naszych uczniów czekają duże i wygodne sale lekcyjne.

Od 1991 roku nasza szkoła językowa w Łodzi prowadzi także placówkę w Śródmieściu, w Szkole Podstawowej nr 2, w której wynajmujemy dla naszych uczniów kilka dużych, pięknie udekorowanych sal, które posiadają własne toalety i łazienki.


Nasz angielski dla dzieci to więcej niż zwykłe lekcje. Szczycimy się tym, że znaczna większość słuchaczy uczy się z nami przez wiele lat, zaczynając od przedszkola lub szkoły podstawowej, a kończąc na zdaniu międzynarodowych certyfikatów FCE i CAE. Niektórzy z nich, po ukończeniu odpowiednich studiów, wracają do nas potem… jako lektorzy!

Od początku istnienia naszej szkoły językowej w Łodzi nasi uczniowie mogli wyjeżdżać z nami na zimowe i letnie obozy językowe w Polsce i za granicą organizowane przez nasze Biuro Turystyczne Wonderland Tours. Propozycje wyjazdów w formie ulotki informacyjnej otrzymują słuchacze na zajęciach.


Nasze sukcesy

  • Nasi uczniowie wielokrotnie zdobywali laury na olimpiadach i konkursach języka angielskiego organizowanych przez kuratorium.
  • W 1995 r. założycielka naszej szkoły – Anna Gałdecka została wybrana Łodzianką Roku.
  • Na organizowanych przez Stowarzyszenie Szkół Językowych Festiwalach Teatrzyków Dziecięcych kilkakrotnie zdobywaliśmy główne nagrody w różnych kategoriach wiekowych.
  • Nasza praca została wyróżniona certyfikatem British Council, instytucji reprezentującej Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej, która doceniła bardzo dobre przygotowanie naszych uczniów do egzaminów FCE, CAE i CPE.
  • Zdawalność egzaminów na certyfikaty językowe FCE i CAE na poziomie 98%! Wielu z naszych słuchaczy należało do grupy najmłodszych zdających na swoim poziomie językowym.


Nasze metody

W procesie nauczania w naszej szkole językowej w Łodzi stosujemy różnorodne metody dostosowane do wieku i możliwości słuchaczy. Uważamy, że tylko wykorzystanie najlepszych elementów wielu metod nauczania może zakończyć się pełnym sukcesem, zwłaszcza w pracy z dziećmi.

Słuchacze na kursach angielskiego poznają słownictwo i gramatykę, uczą się także swobodnie wypowiadać i pisać. Przy pracy z dorosłymi wykorzystujemy zróżnicowane materiały dydaktyczne, a w pracy z dziećmi sięgamy po gry i zabawy, programy multimedialne oraz odgrywanie scenek i teatrzyki.

Szczególny nacisk kładziemy na umiejętność mówienia pełnymi zdaniami, nad którą pracujemy już od pierwszych lat. Dzięki temu nasi uczniowie coraz swobodniej mówią w języku angielskim i w naturalny sposób odnajdują się w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Nasze kursy angielskiego w Łodzi prowadzimy w oparciu o najnowsze podręczniki wydawnictw Macmillan i Oxford University Press, wykorzystując towarzyszące im filmy i oprogramowania do tablic interaktywnych. Oprócz tego korzystamy ze zróżnicowanych pomocy dydaktycznych, wśród których znajdują się m.in. gry językowe, karty pracy, rekwizyty umożliwiające uczenie sytuacyjne i bardzo uatrakcyjniające zajęcia.

Zajęcia prowadzone są w grupach liczących od 6 do 12 osób, co pozwala zarówno na indywidualną pracę z każdym uczniem, jak i na formy nauki oparte na interakcji, grach i zabawach oraz zadaniach grupowych. Nasi lektorzy wykorzystują różne techniki przekazywania wiedzy, by nauka przebiegała w ciekawy i przyjazny dla uczniów sposób.

O efektywności naszego podejścia najlepiej świadczy gotowość naszych słuchaczy do przystępowania do egzaminu First Certificate już w wieku 12-14 lat. Nasi uczniowie nie mają również problemów z porozumiewaniem się w języku angielskim w czasie naszych zagranicznych obozów językowych.

Rodzice naszych uczniów doceniają także fakt, że z wyprzedzeniem realizujemy program szkolny oraz znacząco wykraczamy poza jego granice. Dzięki temu dzieci lepiej radzą sobie na obowiązkowych lekcjach języka angielskiego w szkole oraz łatwiej i skuteczniej przygotowują się do sprawdzianów i egzaminów.

Maciej Gałdecki
Dyrektor i lektor CJO Wonderland


Nasze spotkania

Żeby uatrakcyjnić naukę języka angielskiego i pozwolić słuchaczom na lepsze poznanie kultury krajów anglojęzycznych, a także w trosce o  budowanie ciepłej, przyjaznej atmosfery, zapraszamy naszych uczniów do udziału w okolicznościowych zajęciach z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dnia św. Patryka czy dnia św. Andrzeja, które organizujemy w naszej szkole językowej w Łodzi.

Na zakończenie roku wiele grup przygotowuje pod nadzorem lektorów przedstawienia teatralne w języku angielskim. Na widownię zapraszamy rodziny oraz przyjaciół naszych aktorów.

Dla grup certyfikatowych tuż przed samymi egzaminami organizujemy „Nóż na gardle” –  nieodpłatnie intensywne, kilkugodzinne warsztaty językowe, w czasie których utrwalamy wiedzę i rozwiązujemy przykładowe testy egzaminacyjne.

Nasza kadra

Kadrę naszej szkoły językowej w Łodzi stanowi 11 lektorów, z których 5 jest z nami ponad 15 lat, a 2 to nasi byli uczniowie, którzy wrócili do nas po studiach filologicznych i w ciągu kilku lat zdążyli już sobie wyrobić świetną renomę wśród uczniów i ich rodziców. Praca z dziećmi i młodzieżą jest życiową pasją naszych lektorów i mają oni świetny kontakt z naszymi uczniami.

Maciej Gałdecki, dyrektor szkoły, lektor
Anna Gałdecka, metodyk
Iwona Smolińska
Iza Narkiewicz
Ewa Kirchof
Jacek Michalak
Ania Idczak
Ania Witych
Ola Graczyk
Monika Masica
Lilka Vorobii