Nasza historia

Centrum Języków Obcych Wonderland to szkoła językowa w Łodzi, która została założona w styczniu 1990 roku przez Annę Gałdecką, mamę obecnego dyrektora – Macieja Gałdeckiego. Od tej pory nieprzerwanie wprowadzamy kolejne pokolenia łodzian w niuanse języka Szekspira. Ze względu na rosnące grono słuchaczy kilkakrotnie zmienialiśmy placówki na większe, aż w końcu, w 2005 roku, nasza szkoła językowa wprowadziła się do Centrum ABC przy ul. Zgierskiej 69, gdzie na naszych uczniów czekają duże i wygodne sale lekcyjne.

Od 1991 roku nasza szkoła językowa w Łodzi prowadzi także placówkę w Śródmieściu, w Szkole Podstawowej nr 2, w której wynajmujemy dla naszych uczniów kilka dużych, pięknie udekorowanych sal, które posiadają własne toalety i łazienki.


Nasz angielski dla dzieci to więcej niż zwykłe lekcje. Szczycimy się tym, że znaczna większość słuchaczy uczy się z nami przez wiele lat, zaczynając od przedszkola lub szkoły podstawowej, a kończąc na zdaniu międzynarodowych certyfikatów FCE i CAE. Niektórzy z nich, po ukończeniu odpowiednich studiów, wracają do nas potem… jako lektorzy!

Od początku istnienia naszej szkoły językowej w Łodzi nasi uczniowie mogli wyjeżdżać z nami na zimowe i letnie obozy językowe w Polsce i za granicą organizowane przez nasze Biuro Turystyczne Wonderland Tours. Propozycje wyjazdów w formie ulotki informacyjnej otrzymują słuchacze na zajęciach.


Nasze sukcesy

  • Nasi uczniowie wielokrotnie zdobywali laury na olimpiadach i konkursach języka angielskiego organizowanych przez kuratorium.
  • W 1995 r. założycielka naszej szkoły – Anna Gałdecka została wybrana Łodzianką Roku.
  • Na organizowanych przez Stowarzyszenie Szkół Językowych Festiwalach Teatrzyków Dziecięcych kilkakrotnie zdobywaliśmy główne nagrody w różnych kategoriach wiekowych.
  • Nasza praca została wyróżniona certyfikatem British Council, instytucji reprezentującej Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej, która doceniła bardzo dobre przygotowanie naszych uczniów do egzaminów FCE, CAE i CPE.
  • Zdawalność egzaminów na certyfikaty językowe FCE i CAE na poziomie 98%! Wielu z naszych słuchaczy należało do grupy najmłodszych zdających na swoim poziomie językowym.


Nasze metody

W procesie nauczania w naszej szkole językowej w Łodzi stosujemy różnorodne metody dostosowane do wieku i możliwości słuchaczy. Uważamy, że tylko wykorzystanie najlepszych elementów wielu metod nauczania może zakończyć się pełnym sukcesem, zwłaszcza w pracy z dziećmi.

Słuchacze na kursach angielskiego poznają słownictwo i gramatykę, uczą się także swobodnie wypowiadać i pisać. Przy pracy z dorosłymi wykorzystujemy zróżnicowane materiały dydaktyczne, a w pracy z dziećmi sięgamy po gry i zabawy, programy multimedialne oraz odgrywanie scenek i teatrzyki.

Szczególny nacisk kładziemy na umiejętność mówienia pełnymi zdaniami, nad którą pracujemy już od pierwszych lat. Dzięki temu nasi uczniowie coraz swobodniej mówią w języku angielskim i w naturalny sposób odnajdują się w różnych sytuacjach komunikacyjnych.

Nasze kursy angielskiego w Łodzi prowadzimy w oparciu o najnowsze podręczniki wydawnictw Macmillan i Oxford University Press, wykorzystując towarzyszące im filmy i oprogramowania do tablic interaktywnych. Oprócz tego korzystamy ze zróżnicowanych pomocy dydaktycznych, wśród których znajdują się m.in. gry językowe, karty pracy, rekwizyty umożliwiające uczenie sytuacyjne i bardzo uatrakcyjniające zajęcia.

Zajęcia prowadzone są w grupach liczących od 6 do 12 osób, co pozwala zarówno na indywidualną pracę z każdym uczniem, jak i na formy nauki oparte na interakcji, grach i zabawach oraz zadaniach grupowych. Nasi lektorzy wykorzystują różne techniki przekazywania wiedzy, by nauka przebiegała w ciekawy i przyjazny dla uczniów sposób.

O efektywności naszego podejścia najlepiej świadczy gotowość naszych słuchaczy do przystępowania do egzaminu First Certificate już w wieku 12-14 lat. Nasi uczniowie nie mają również problemów z porozumiewaniem się w języku angielskim w czasie naszych zagranicznych obozów językowych.

Rodzice naszych uczniów doceniają także fakt, że z wyprzedzeniem realizujemy program szkolny oraz znacząco wykraczamy poza jego granice. Dzięki temu dzieci lepiej radzą sobie na obowiązkowych lekcjach języka angielskiego w szkole oraz łatwiej i skuteczniej przygotowują się do sprawdzianów i egzaminów.

Maciej Gałdecki
Dyrektor i lektor CJO Wonderland


Nasze spotkania

Żeby uatrakcyjnić naukę języka angielskiego i pozwolić słuchaczom na lepsze poznanie kultury krajów anglojęzycznych, a także w trosce o  budowanie ciepłej, przyjaznej atmosfery, zapraszamy naszych uczniów do udziału w okolicznościowych zajęciach z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dnia św. Patryka czy dnia św. Andrzeja, które organizujemy w naszej szkole językowej w Łodzi.

Na zakończenie roku wiele grup przygotowuje pod nadzorem lektorów przedstawienia teatralne w języku angielskim. Na widownię zapraszamy rodziny oraz przyjaciół naszych aktorów.

Dla grup certyfikatowych tuż przed samymi egzaminami organizujemy „Nóż na gardle” –  nieodpłatnie intensywne, kilkugodzinne warsztaty językowe, w czasie których utrwalamy wiedzę i rozwiązujemy przykładowe testy egzaminacyjne.

Nasza kadra

Kadrę naszej szkoły językowej w Łodzi stanowi 11 lektorów, z których 5 jest z nami ponad 15 lat, a 2 to nasi byli uczniowie, którzy wrócili do nas po studiach filologicznych i w ciągu kilku lat zdążyli już sobie wyrobić świetną renomę wśród uczniów i ich rodziców. Praca z dziećmi i młodzieżą jest życiową pasją naszych lektorów i mają oni świetny kontakt z naszymi uczniami.

Maciek
Anna
lektor angielskiego dla młodzieży Łódź
Jacek
Iza
Ewa
Julka
Ania L.
Ania W.
lektor angielskiego Łódź
Ola
lektor angielskiego dla młodzieży Łódź
Iwona
Alex Pickering
Alex
Renata